» » 10 lat Austin Polish Society

10 lat Austin Polish Society

wpis w: Event | 0

10 Years!7 lutego odbyło się uroczyste spotkanie Austin Polish Society, na które zaproszeni byli wszyscy członkowie stowarzyszenia i jego miłośnicy, a wszystko w związku z obchodami 10-lecia stowarzyszenia, które dokładnie przypada na 11 lutego. Spotkanie odbyło się w sobotę późnym popołudniem w budynku University Presbiterian Church w Austin. Gości powitała President Angelika Firlej, a Vicepresident Joanna Gutt-Lehr przedstawiła zebranym zarząd i zaproszonych gości. Sekretarz stowarzyszenia, Artur Gmurowski szczegółowo omówił sprawozdanie finansowe organizacji. Gościem była też Agnes Sekowski z University of Texas w Austin (wydział języków słowiańskich), której materiał – mamy nadzieję – przedstawimy w osobnym artykule.

Na sali – licząc po rozstawionych stołach – było około 100 uczestników spotkania. Po części oficjalnej stoły zostały zastawione sutym obiadem i przepysznymi domowymi ciastami! Rozmowom nie było końca, a uroczysta impreza została zwieńczona dobrą muzyką (w większości polską, i to bardzo współczesną!) i tańcami.

Sięgajcie też do internetu na stronę Austin Polish Society, która zwiera sporo informacji, w tym i o organizowanych przez stowarzyszenie imprezach. Z naszej strony postaramy się w dziale “Wydarzenia” zamieszczać informacje o tym, co dzieje się w stowarzyszeniu. Wiem, że plany stowarzyszenia są bardzo bogate, dlatego w kolejnym tygodniu ukaże się artykuł o historii stowarzyszenia i jego planach.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia.

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.