» » » 4000 obiadów i 187 indyków..!

4000 obiadów i 187 indyków..!

wpis w: Event, Festyn | 0

Największy obiad jaki widziałem osobiście był serwowany w ostatnią niedzielę 9 października w Panna Maria. Ten obiad był przygotowany z okazji Święta Dziękczynienia, które oficjalnie przypada dopiero na 24 listopada. Jest jednak powód do tak wczesnego świętowania… Mieszkańcy położonych blisko siebie miasteczek, takich jak Panna Maria, Częstochowa, Kościuszko czy St. Hedwig i La Vernia odwiedzają się nawzajem, a więc trzeba ten plan rozłożyć na wiele tygodni.

W Panna Maria święto rozpoczęło się mszą w tutejszym kościele, celebrowaną przez księdza Wiesława Iwańca i biskupa Johna Yantę. We mszy wzięło udział około 100-120 wiernych. Msza była koncelebrowana w języku angielskim, ale z łezką w oku słuchało się polskich śpiewów

w wykonaniu tutejszego chóru, z mieszanką akcentów śląskiego i angielskiego . Po mszy wierni udali się do pobliskiego Panna Maria Hall, gdzie czekał już przygotowywany przez cała noc obiad z indyka.

W kolejce po obiad
W kolejce po obiad

Przed budynkiem czekała już ogromna kolejka ludzi z biletami w ręku. Koszt obiadu to $9.00, ale dodatkowo można było kupić ciasto za $1,00 czy świeże tamales. Zapytaliśmy o ilość przygotowanych obiadów i w odpowiedzi usłyszeliśmy, ze jest ich 4.000! I wszystkie bilety na obiad zostały sprzedane. Obiad spożywaliśmy w wielkiej sali, a w sali obok odbywało się losowanie bingo, aukcje i ulokowały się tam stoiska z artykułami polonijnymi: maskotkami, koszulkami z polskim orłem, fartuchami, rzeźbami, obrazami i polskimi smakołykami. Można też było spotkać się osobiście i zamienić kilka słów z biskupem emerytowanym polskiego pochodzenia, Johnem Yantą.

W kolejnych tygodniach na obiad można wybrać się do Częstochowy, Kościuszko czy innych miejscowości w okolicy, a 6 listopada na obiad Dziękczynny zaprasza San Antonio do Klubu Polskiego na godzinę 3.00 PM (szczegóły tutaj)

Zobacz zdjęcia z tej imprezy:

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.