» » Boso przez… Texas

Boso przez… Texas

wpis w: Miejsca, Podróże | 0
___Wojciech_Cejrowski_2011
Wojciech Cejrowski – dziennikarz, podróżnik

Czy znacie Wojciecha Cejrowskiego..? A jego cykl filmów “Boso przez Świat”..? Niejeden powie: “Głupie pytanie, wszyscy go znają”, ale to nie jest prawdą do końca. Kiedy zadaję to pytanie tutaj, w Teksasie, spora część pytających odpowiada, że nie wie. A przecież Wojciech Cejrowski bardzo się przyczynił do popularyzacji tego stanu USA w Polsce, z pewnością najbardziej z polskich publicystów. Zatem kim jest Wojciech Cejrowski? Wojciech Cejrowski jest (za Wikipedią) “polskim dziennikarzem, satyrykiem, podróżnikiem, autorem książek i publikacji prasowych, kierownikiem artystycznym biblioteki Poznaj Świat, członkiem The Explorers Club. Z wykształcenia jest socjologiem”. To Wikipedia. Dla mnie przede wszystkim jest świetnym obserwatorem życia, odważnym podróżnikiem, niezłym filmowcem.

Czołówka filmu "Boso przez Świat"
Czołówka filmu “Boso przez Świat”

Kiedy opowiadałem komuś o właśnie co obejrzanym, nowym filmie Wojciecha Cejrowskiego z cyklu “Boso przez Świat”, ten znajomy odpowiedział mi z przekąsem: “No, ale o Teksasie nic nie zrobił”.  Nie argumentowałem, tylko wieczorem wysłałem mu linki do wszystkiego, co w tej serii Pan Wojciech o Teksasie udokumentował. Jest tych filmów trochę i o różnej tematyce. A ponieważ jak sądzę takich osób jest więcej, a filmy są nader ciekawe, toteż postanowiłem zebrane linki do filmów o Teksasie umieścić na naszej stronie (Kliknij).

Usiądźcie więc wygodnie i obejrzyjcie te filmy ze szklaneczką “Michelady” w ręku (przepis na “Micheladę” na naszej stronie).

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.