» » Dwa serca ?

Dwa serca ?

wpis w: Myśli | 0

Dwa Serca 285x285Dlaczego nie mamy dwóch serc? Mamy dwie nogi, dwie ręce, dwie nerki, dwoje oczu, uszu itd. A czemu nie dwa serca? Byłoby o wiele łatwiej, gdybyśmy mieli dwa serca. Czy pamiętasz, jak byliśmy dziećmi i pytano się nas, kogo kochasz bardziej: Mamę czy Tatę? Albo własne dzieci pytały: Mamo, czy bardziej kochasz mnie czy mojego brata?

Jak to pogodzić ?

Miłość do kogoś czy nawet do czegoś? Mam wielką rozterkę, kocham dwa kraje – Polskę i Amerykę, kocham dwa języki – polski i angielski, dwa Stany TX i CA, córkę i syna, babcię i dziadka, ptasie mleczko i torcik wedlowski. Mogłabym pisać w nieskończoność.

A więc, jak to wszystko pogodzić ?

Serce nie zajmuje dużo miejsca w naszym  ciele, niemniej to mocny organ, który ma wielką, nieskończoną siłę i wyjątkową moc. To siła życia i energii, wiecznie zmuszającej nas do podejmowania wyzwań, znoszącej stres i nasze rozterki, a zarazem pobudzającej nas do rzeczy niemożliwych.

Teraz sobie myślę, że gdybyśmy mieli dwa serca, to może byłby problem. Gdyby, na przykład, jedno serce chciało iść w jedną stronę, a drugie w drugą. Przy jednym sercu – mniej problemów, to jedna droga i jedno postanowienie. Co by to było, gdyby para ludzi miała razem cztery serca? Cztery serca! Szaleństwo!

Serce, gdzie wszystko się zaczyna. Pierwsze bicie serca w łonie matki, pierwsze spojrzenie sercem na osobę, którą kochamy i nasze myśli, płynące z serca, które wyrażamy. Serce to nasz narząd duchowej równowagi, który pomaga nam stanąć prosto i pewnie, zawsze wskazuje nam  drogę i to, co jest dobre. Teraz juz wiem! Nasze cenne serce to podstawa naszego działania, kompas emocji. Słuchajmy go!

Serce... w rozterce?
Serce… w rozterce?

Więcej nie zawsze oznacza lepiej, a to jedno, ale głębokie i szlachetne serce daje nam nieograniczone możliwości i siłę do prawdziwego życia. Dbajmy o nasze serce, aby mogło kierować się ku drugiemu sercu i obdarowywać radością i miłością.

Happy Valentine !!!

Ewa Pietrzak

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.