» » » HM – Hotel Ye Kendall Inn w Boerne

HM – Hotel Ye Kendall Inn w Boerne

Hotel Ye Kendall Inn
Hotel Ye Kendall Inn

Boerne, to miasteczko położone około 8 mil na północ od granic San Antonio. Swoją nazwę zawdzięcza niemieckiemu dziennikarzowi, Ludwigowi Boerne. Miasteczko w swej większości zamieszkuje ludność pochodzenia niemieckiego. Ponieważ ma bardzo przyjemne położenia nad rzeką Cibolo Creek, uważane było w ubiegłym wieku za uzdrowisko. Dzisiaj oprócz roli turystycznej, spełnia również funkcję ośrodka handlowego i zaplecza mieszkalnego dla północnego San Antonio.

Główna ulica Main Street (Hauptstrasse) mieści wiele zabytkowych budynków, w których dzisiaj można znaleźć sklepy z pamiątkami, zabytkami, urocze restauracyjki i kafejki. Dzieje się w tym miasteczku wiele ciekawych rzeczy, imprezy kulturalne i rozrywkowe, zjazdy fascynatów motocykli i buggy’s. Można też odetchnąć i odpocząć nad ładnie zagospodarowanym deptakiem nad rzeką Cibolo Creek.

Jedną z wielu atrakcji Boerne jest historyczny hotel “Ye Kendall Inn”. Hotel został założony w 1859 roku i nazywał się wtedy “Reed House” (trzcinowy dom?). Oferował do wynajęcia raptem 4 pokoje. Jest jednym z niewielu ciągle działających IXI-wiecznych hoteli w Teksasie. Dzisiaj oferuje 36 klimatyzowanych pokoi, z dostępem do Internetu. Ma urocze i przytulne lobby z kominkiem i miejscem na wypicie porannej kawy i spokojne przeczytanie gazety.

Pojedźcie tam! I zobaczcie. I dajcie znać, co sądzicie o tym miejscu…

[BMo_scrollGallery id=1 sG_thumbPosition=bottom sG_images=1 duration=slow gallery_width=600 gallery_height=400 thumbs_width=100 thumbs_height=100 sG_caption=1 sG_start=1 sG_loop=1 sG_loopThumbs=1 sG_clickable=1 sG_opacity=40 sG_area=200 sG_scrollSpeed=2 sG_autoScroll=0 sG_aS_stopOnOver=1 sG_diashowDelay=0 sG_followImages=1 sG_responsive=1 ]

Boerne – hotel “Ye Kendall Inn”

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.