Home » Ogólna » Apel! – Tworzymy Polską Bibliotekę w San Antonio

Apel! – Tworzymy Polską Bibliotekę w San Antonio

wpis w: Ogólna 0

__Biblioteka sowa 160x160Tworzymy Polską Bibliotekę w San Antonio! Biblioteka ma w założeniu utworzyć księgozbiór polskich książek i książek angielsko-języcznych o polskiej tematyce. Chcemy, aby wypożyczanie było nieodpłatne, na podobnych zasadach jak funkcjonują biblioteki publiczne. Liczymy na zaangażowanie całej społeczności polonijnej tak, by biblioteka stała się dla nich oparciem w chwilach, kiedy potrzebują polskiego słowa. Przedsięwzięcie niełatwe, ale warte poświęcenia mu czasu i energii. Pomysł poddali nam sami Czytelnicy, a my go tylko chcemy przy ich pomocy zrealizować.

Tutaj chcemy się zwrócić do Was, drodzy Czytelnicy o wszelakie wsparcie. Potrzebujemy książek! Ktokolwiek ma w swoich zbiorach książki, które chciałby przekazać nieodpłatnie do tworzonego księgozbioru, proszony jest o kontakt mailowy: southemme@hotmail.com. Podamy wtedy miejsce odbioru tych książek.

Książki mogą być o dowolnej tematyce: powieści, popularno-naukowe, lektury, podręczniki ale również albumy, czasopisma, płyty CD czy filmy.

Strona “Nowiny Teksaskie” wsparła nowo powstającą inicjatywę zaktywizowania społeczności polonijnej w Teksasie i dołączyła do komitetu założycielskiego “Polish Association Activity of Texas” czyli “Stowarzyszenie Polskiej Aktywności w Teksasie”, a Biblioteka Polska jest częścią zadań, jakie wzięła na siebie ta organizacja. Będziemy na bieżąco informować, na ile jesteście aktywni i jak wspieracie to przedsięwzięcie. Ze swojej strony podejmujemy działania zmierzające do tego, by książki mogły trafić do tej biblioteki również z innych źródeł.

Dziękujemy Wam za sam pomysł i liczymy na współpracę!

Redakcja “Nowiny Teksaskie”

Obserwuj Editor:
Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.