» » Kto ma czas dla Przyjaciół..?

Kto ma czas dla Przyjaciół..?

wpis w: Myśli | 0

Party FriendsZostała stworzona nowa strona internetowa dla Polaków – Nowiny Teksaskie.  Fajna strona, super pomysł, ale kto ma dzisiaj czas na Nowiny Teksaskie? Kto ma dzisiaj  czas dla przyjaciół? Wszyscy jesteśmy zapracowani, zabiegani, zmęczeni. Przecież jest mnóstwo rzeczy do zrobienia. Wszyscy gdzieś się spieszą: do pracy, do szkoły, na zajęcia po pracy czy po szkole, obiad, sprzątanie, homework, gotowanie itd.  Nie zapominajmy o naszych zwierzakach – spacer z psem, nakarmienie żółwi i zabawa z kotem.

I gdzie w tym zabieganym życiu znaleźć czas dla przyjaciół?

Dla mnie osobiście najłatwiej jest zadzwonić do przyjaciół, kiedy kieruję samochodem i nie mam płaczących dzieci na tylnim siedzeniu. Więc dzwonię do znajomych w drodze do HEB, albo w drodze na basen czy po prostu gdy jadę do pracy. Niezły pomysł, ale…

Raz na jakiś czas warto spotkać sie ze znajomymi. Zostawić obowiązki i pracę, spotkać się i pogadać o niczym lub o wszystkim.  Wyjść do kina czy na kawę.

Wśród Amerykanów popularny jest “night out”, program dla znajomych. To jest dosyć łatwa i wygodna forma na spotkania towarzyskie. Wystarczy zebrać grupę ludzi, którzy chcieliby sie spotykać raz na jakiś czas. Każda osoba jest gospodarzem takiego spotkania po kolei, a spotkać się można raz w miesiącu. Każdy cos przyniesie na przekąskę i wieczór gotowy. Proponuję zebrać grupę zainteresowanych Polaków i stworzyć “Wieczór dla Przyjaciół”. Jest takie powiedzenie (zresztą polskie) “Dla chcącego nic trudnego!”.

Do dzieła Rodacy. Znajdźmy chwilę czasu dla przyjaciół. Poznajmy sie bliżej. Zacznijmy sobie pomagać i cieszyć się że jesteśmy obecni w San Antonio, że jesteśmy częścią Teksasu.

Asia z San Antonio

Obserwuj Ed Envoy:

Komentarze zostały wyłączone.