» » Majowe Święto w Klubie Polskim

Majowe Święto w Klubie Polskim

wpis w: Event | 0
[singlepic id=410 w= h= float=left]W niedzielę 1 maja w Klubie Polskim w San Antonio, Polish American Center zorganizowało polonijne spotkanie z okazji – można powiedzieć – podwójnej. Bo oto był to dzień Marii Królowej Polski, a także z okazji nadchodzącego Święta Konstytucji. Polonusi zaczęli schodzić się już około 3 po południu. Od progu pachniało smakowitościami i wszyscy z niecierpliwością zerkali w kuchenne okienko, ale najpierw spotkaliśmy się we wspólnym kręgu, a ksiądz Tadeusz Tabak, proboszcz parafii Our Lady of Sorrows odmówił modlitwę. Ksiądz w modlitwie pięknie nawiązał do naszej polskiej historii i nakreślił jak ta historia toczyła się od czasu ustanowienia Matki Bożej Królową Polski, a nawet wcześniej, od Chrztu Mieszka I.

Wspomniał też o obecnym wśród nas Williamie Samelsonie, który tego dnia – jak wspomina to sam – obchodzi swoje ponowne narodziny, czyli dzień wyzwolenia i wyswobodzenia z obozu w Buchenwaldzie. Wspólnym “Ojcze Nasz” zakończyliśmy modlitwę, po czym Ania Czupryński, President, poprosiła o wysłuchanie prelekcji historycznej p. Dominika.

Po tych oficjalnościach, goście częstowali się sutym obiadem i deserami a także napojami, bo w tym dniu było wyjątkowe gorąco. W tle leciała polska muzyka, a także najnowsze filmy, ale obecni najbardziej cenili sobie wzajemne rozmowy.

ZDJĘCIA Z IMPREZY

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.