Home » Ogólna » Nie wszyscy latem “leniuchują..”

Nie wszyscy latem “leniuchują..”

wpis w: Ludzie, Ogólna 0

Letnia pogoda rozleniwia… Co tu dużo mówić, skoro każdego roku latem spada ilość czytelników “Nowin Teksaskich”, by po wakacjach wrócić do sporo większej oglądalności. Letni wypoczynek, wczasy – dłuższe lub krótsze – nie nastrajają do czytania tekstów w internecie. Czy to dobrze czy źle..? Chyba dobrze jest odpocząć czasem od ekranu komputera, laptopa czy ipada. Dobrze jest odnowić interakcje osobiste, relacje z rodziną, przyjaciółmi, wyjechać poza miasto, czy też po prostu poleniuchować.

Ela Polis wśród karpackich łąk
Ela Polis wśród karpackich łąk

Nie wszyscy jednak mieli w tym roku taką okazję. Nasza dobra znajoma, Ela Polis jest w tej chwili w Polsce i ciężko pracuje. Przypomnę, że Ela Polis mieszka w Boerne i świetnie śpiewa. Jej piosenki i wywiad z nią zamieszczaliśmy jakiś czas temu na naszej stronie. A tu tymczasem 4 maja 2016 jej piosenka “Ciepłe światło wieczoru” została nadana w Polskim Radio Trójka, w audycji “Gitarą i piórem”! Nie dość tego, zaraz po nadaniu tej piosenki doszło do zaproszenia Eli Polis do Polski na wywiad radiowy. Ela Polis udzieliła tego wywiadu Januszowi Deblessem, redaktorowi programu “Gitarą i piórem”, a wywiad został wyemitowany 13 lipca 2016 roku (link do wywiadu).

W wywiadzie Ela Polis dzieli się ze słuchaczami swoją historią, w której ciepło opowiada o Teksasie i jego mieszkańcach, ale i tęskno wspomina okolice, w których jest jej rodzinny dom, Michałowice koło Karpacza. Bardzo interesująco mówi też o tym jak powstają jej piosenki, jaki jest jej warsztat i jak doszło do nagrania – właśnie co wydanej – płyty pt.: “Zwierzę”. Zdradzę Wam, że mam piosenki Eli Polis i słucham ich w samochodzie. Uprzyjemniają mi czas jazdy i bardzo uprzyjemniają chwile poza samochodem. Kiedy będzie można kupić płytę Eli Polis..? No właśnie, chyba już tuż, tuż. Wiem, że płyta została wydana w Polsce w tłoczni płyt “Art Music” w Jeleniej Górze, ale będzie ją można kupić i tutaj, u nas, w San Antonio. Zajrzyjcie też na nowo powstałą stronę Eli Polis: www.elapolis.pl

Ale… to nie wszystko! Polskie Radio zaprosiło Elę Polis do występu na Festiwalu “Gitarą i Piórem”, który odbędzie się w dniach 29-30 lipca 2016 roku w Karpaczu. To już za tydzień! Czyżby to znów przypadek? Ela Polis ma wystąpić prawie u siebie w domu? Chyba nie. Trzymajmy kciuki za występ Eli Polis na tym festiwalu i czekajmy na jej powrót, by być może posłuchać jej na żywo!

Mamy też nadzieję niedługo zamieścić na naszej stronie przeprowadzony wywiad radiowy, wzbogacony o graficzne elementy.

A co do lata… mam nadzieję, że po letnich wakacjach wrócimy do większej intensywności publikacji na naszej stronie, a Wy drodzy Czytelnicy częściej na nią zajrzycie…

Opisał i wywiadu wysłuchał: Envoy

Obserwuj Editor:
Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.