» » » Nominacje miesiąca – co to jest

Nominacje miesiąca – co to jest

wpis w: Ludzie, Nominacje | 0

Nominacje Logo 04Niecałe dwa tygodnie temu powstał pomysł, by na stronie znalazło się specjalne miejsce, które będzie nazwane „Nominacje miesiąca”. Co to ma być? Kogo czy co będzie strona nominowała? Kto będzie miał prawo do nominowania? Jak często to będziemy robić?

Kogo chcemy nominować?

Chcemy, by teksaska Polonia lepiej mogła się wzajemnie poznać. Wśród nas jest z pewnością wiele osób o ciekawych zainteresowaniach czy hobby. Ktoś wykonuje ciekawy zawód i jeszcze robi to z pasją, być może ktoś – mając sporo czasu dla siebie – zwiedza ciekawe miejsca. Być może są wśród nas ludzie, którzy pomagają innym charytatywnie albo przeznaczają donacje na szczytne cele. Jestem pewien, że gdybym chciał tu wymienić wszystkie możliwe sytuacje – zabrakłoby w tym artykule miejsca.

Kandydaci

Kandydaci do nominacji muszą być Polakami, czy to z pochodzenia, czy z urodzenia.

Kandydaci powinni zamieszkiwać w Teksasie lub poza Teksasem jeśli znacznie się przyczyniają do działania w Teksasie.

Chcemy takich ludzi Wam pokazać, chcemy ich nominować.

Jak często będzie miała miejsce nominacja?

Strona „Nowiny teksaskie” powstała niedawno, bo trzy miesiące temu. W tym czasie dość szybko powstają nowe rubryki i działy. Na początku nominacje  będą comiesięczne. Kiedy temat zdobędzie Wasze uznanie, zwiększymy częstotliwość ich publikacji.

Kto będzie mógł nominować?

Każdy z czytelników strony „Nowiny Teksaskie”. Będzie specjalne miejsce, gdzie można będzie zgłosić kandydata z krótkim opisem, kto to jest i czemu ktoś chce go nominować, a potem będzie ankieta i głosowanie. O tym, kto dostanie najwięcej głosów, ukaże się artykuł, już poszerzony, ze zdjęciem, itp.

Już dzisiaj, jeśli chcecie zgłosić swojego kandydata, możecie pisać do nas na mail: southemme@gmail.com

Co powinno się znaleźć w zgłoszeniu kandydata do nominacji?

  • Imię i nazwisko kandydata
  • Zdjęcie kandydata
  • Gdzie mieszka (bez podawania adresu)
  • Co robi (krótko)
  • Uzasadnienie – krótki opis, dlaczego chcemy go nominować.

Na samym początku przyjęliśmy taką zasadę, że nowego kandydata wysuwa obecny nominowany. Do czasu, aż sami nie przyślecie własnych kandydatów.

O co poprosimy nowego nominowanego?

Poprosimy, by napisał o sobie: kiedy przyjechał do Stanów, jak wpadł na taki pomysł, jakie ma zainteresowania, co robi w pracy, napisał coś ciekawego ze swojego życia (przygodę, wyprawę, swoją pracę czy biznes, swoje hobby, itp.). Polecamy dołączyć zdjęcia!

Mam nadzieję, że pomysł z nominacjami Wam się spodoba. Do następnego razu…

Kilka słów o nas…

Autor tej witryny i jego żona z pochodzenia są Polakami, urodzonymi w Polsce. Przyjechaliśmy na stałe do Teksasu ponad rok temu. Wcześniej – prawie co roku – odwiedzaliśmy w USA nasze dzieci i innych krewnych na południu i w Nowym Jorku. USA poznaliśmy już trochę. Odwiedziliśmy takie stany, jak: Nowy Meksyk, Arizona, California, Nevada, Colorado, Kansas, Oklahoma, Louisiana, Florida, Pennsylvania, New Jersey no i oczywiście Texas. Zawsze w naszych podróżach szukamy polskich akcentów. To miłe, kiedy na przykład idziesz uliczką w Santa Fe i nagle napotykasz polską flagę zatkniętą wysoko na sklepowej witrynie i okazuje się, że właśnie trafiłeś na sklep z polskimi produktami! Nie, nie… Nie z pierogami i kiełbasą, ale ze sztuką, obrazami, wyrobami ludowymi i ciekawymi ubiorami. A sklep prowadzi amerykański fascynat polskości – bodajże z Kansas (nie pamiętam niestety dokładnie).

I jakoś zawsze po pierwszym pozytywnym momencie z takiego spotkania, pojawia się refleksja: czy ktoś jeszcze z naszych znajomych ma szansę się o tym dowiedzieć, a być może nawet tam się wybrać? Prawdopodobnie nie, jeśli o tym nie opowiemy.

I tak powstał pomysł założenia witryny „Nowiny Teksaskie”, gdzie chcemy informować, ale i zachęcać innych do pisania o Polonii, polskich sprawach w USA, polskich akcentach gdziekolwiek w tym tak dużym i tak różnorodnym kraju.

 

Obserwuj Ed Envoy:

Komentarze zostały wyłączone.