» » » NOMINOWANA: Ania Czupryński o sobie…

NOMINOWANA: Ania Czupryński o sobie…

wpis w: Ludzie, Nominacje | 0

Ania Czuprynski 684x1026Mam na imię Anna Maria Czupryński. Urodziłam się w Łodzi, w Polsce, gdzie uczęszczałam do szkoły podstawowej, liceum i studium techniki dentystycznej. Do Stanów Zjednoczonych przyjechałam już więcej niż 30 lat temu. Ta decyzja zaowocowała w wiele emigracyjnych doświadczeń, włącznie ze zdobywaniem edukacyjnych dyplomów, pracy zarobkowej, wychowywaniem dzieci i czynnym zaangażowaniu się w życie w środowisku Polonii amerykańskiej. Przez prawie 16 lat mieszkałam z rodziną w stanie New Jersey. Tam przez kilka lat prowadziłam kursy języka angielskiego dla świeżo napływającej emigracji z Polski. Pomagałam także wielu osobom, które borykały się z językiem angielskim. Załatwiałam wiele ich oficjalnych spraw w urzędach i biurach.

Krótko po ukończeniu Jezuickiego Uniwersytetu w New Jersey, w 2000 roku, przeprowadziliśmy się do San Antonio w Teksasie. Tutaj pracowałam w handlu, w ubezpieczeniach, w edukacji młodego pokolenia jako nauczycielka w “middle school” aż w końcu sama wróciłam do szkoły. Niedawno, bo dwa lata temu, ukończyłam kierunek administracji zdrowia.

Tu w Teksasie miałam okazję zaobserwować wiele różnic w prężności działań społeczności polskiej, w porównaniu z okolicami północnego wschodu i dlatego też wiem, jak ważna jest praca prowadząca do rozpowszechnienia wiedzy o historii Polski, do utrzymania wielu pięknych tradycji, a także do ciągłego odświeżania wiedzy o współczesnych osiągnięciach kulturalnych w Polsce. I z tego też powodu, po raz drugi, po przyjeździe do Teksasu, przyjęłam wybór na funkcję Vice Prezydenta w tutejszym, lokalnym Klubie Polskim, gdzie staramy się organizować coraz więcej przedsięwzięć towarzyskich, takich jak pokazy filmów polskich, zabaw z polskim jedzeniem i polskimi, domowymi wypiekami. W tym roku, również mamy w planie nawiązać współpracę z prężną, polską organizacją z sąsiadującego z San Antonio Austin.

Na koniec muszę dodać, że zostałam przez redakcję poproszona o wskazanie swojego kandydata na Nominowanego Miesiąca. Mam takiego kandydata, ale utrzymam to jeszcze w krótkiej tajemnicy 🙂 Już niedługo…

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.