» » Nowiny Teksaskie – News Of Texas

Nowiny Teksaskie – News Of Texas

wpis w: Ogólna | 0

texas-flagPolacy w Teksasie… Skąd się wzięli? Jak się tutaj znaleźli? Co robią teraz tutaj? Ilu ich jest i gdzie teraz są? Jak odnaleźli się w tym dalekim kraju?

Na te wszystkie pytania i znacznie więcej będzie chciała odpowiadać ta witryna. Krok po kroku postaramy się odkrywać zarówno historię jak i teraźniejszość Polaków w Teksasie. Będziemy podążać polskimi śladami, zarówno tymi już zapomnianymi i postaramy się je odkrywać na nowo, jak i tymi nowymi, by pokazać żywotność potomków znad Wisły.

Witryna chce być takim przewodnikiem dla Polonii, wskazywać ciekawe miejsca, opowiadać o ciekawych ludziach, informować o wydarzeniach związanych z polskością w Teksasie.

Będziemy też chcieli przybliżyć Polakom nad Wisłą tutejsze życie, działania Polaków w Teksasie, ich widoczność wśród tutejszej ludności, to co robią i jak żyją.

A skąd tytuł witryny..? Otóż z historii. W latach 30-tych ubiegłego wieku w Teksasie wydawana była polska gazeta “Nowiny Texaskie”. Wydawana przez Polaków i po polsku. Chcemy nawiązać do tego tytułu, wydając go w postaci strony internetowej.

A dlaczego podtytuł “Niecodzienna Gazeta Internetowa”? Bo nie będzie redagowana codziennie, przynajmniej na początku. Jeśli wśród Was znajdą się ochotnicy redaktorzy, lub nasi reporterzy z terenu, wtedy będziemy się mogli pokusić być internetowym dziennikiem.

I być może wtedy też zyskamy miano Niecodziennej Witryny! Do tego zmierzamy…

Do zobaczenia na stronach Nowin Teksaskich.

Redaktor

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.