Home » Komunikat » Otwarcie Konsulatu Generalnego w Houston

Otwarcie Konsulatu Generalnego w Houston

wpis w: Komunikat 0

Oficjalnie został otwarty Polski Konsulat Generalny w Houston. Otwarcia dokonał Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski przy okazji swojej wizyty gospodarczej w USA. Jak powiedział minister Waszczykowski: 

"W okręgu konsularnym Konsulatu Generalnego RP w Houston mieszka ok. 550 tysięcy Polaków oraz osób mających związek z polskością, co stanowi 7 proc. całej polskiej diaspory zamieszkałej w USA liczącej ponad 8 mln osób. W samym stanie Teksas liczbę tę szacuje się na 228 tysięcy, a początki polskiego osadnictwa w Teksasie sięgają połowy XIX w. W samym Houston mieszka i pracuje do 50 tys. osób posiadających polskie korzenie. - Houston zostało wybrane z tego powodu, że jest to w tej chwili czwarte miasto Stanów Zjednoczonych, a poza tym jest to jeden z najważniejszych punktów gospodarczych zarówno na mapie Stanów Zjednoczonych jak i świata."

To bardzo dobra wiadomość dla nas. Dotychczas każdy kontakt z konsulatem wiązał się z podróżą do dalekiego Los Angeles lub też trzeba było oczekiwać na ewentualny dyżur konsularny w którymś z miast w Teksasie. Dodajmy, że jest to placówka tymczasowa. Docelowa placówka jest w remoncie, a opóźnienie jest skutkiem działania ostatnich huraganów.

Obserwujcie wiadomości na naszej stronie, niebawem powiadomimy Was o wszystkich zmianach.

Otwarcie Konsulatu Generalnego w Houston

Tymczasowy adres Konsulatu Generalnego w Houston:

3040 Post Oak Blvd Suite 525 Houston, TX 77056, USA

Tel. +1 713 993 9685

Faks +1 713 993 9685

Obserwuj Editor:
Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.