» » Polonia znad Rio Grande w San Antonio

Polonia znad Rio Grande w San Antonio

wpis w: Event, Kościół, Ludzie | 0
Grupowe zdjęcie w Sanktuarium w San Antonio
Grupowe zdjęcie w Sanktuarium w San Antonio

W ostatnią niedzielę niespodziankę sprawili nam Polonusi z doliny Rio Grande. Jeszcze w sobotę otrzymałem telefon, że są w San Antonio i rano będą na mszy w The Shrine of Our Lady of Częstochowa, czyli po prostu w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Pojechałem tam… Ekipa Polonusów była z różnych miast tej Rio Grande Valley: Mc Allen, Brownsville, Harlingen, Rancho Viejo i innych. To była podróż sentymentalna, bo po drodze do San Antonio odwiedzili również Panna Maria. W San Antonio zatrzymali się gościnnie w pokojach zakonu przy Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej i zjedli tam wspólny obiad, a w sobotnie popołudnie zwiedzili Downtown i Riverwalk.

Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej
Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej

Przy okazji kilka słów o samym sanktuarium. Mieści się w południowej części miasta przy 138 Bethoven Ave. Jest położone wśród zabudowy mieszkalnej, ale stanowi piękną perełkę tego regionu miasta (zobaczcie na zdjęciach). Zajmuje dość duży obszar. Oprócz kaplicy, w której odbywają się msze sobotnie i niedzielne dla okolicznych wiernych, na tym terenie zbudowana jest replika groty Matki Boskiej Częstochowskiej, w której mieści się Muzeum Matki Boskiej Częstochowskiej.

Dosyć trudno jest znaleźć w internecie materiały historyczne o powstaniu tego sanktuarium. Jeśli komuś z Czytelników uda się dotrzeć do takich materiałów, niech nas powiadomi (email: southemme@hotmail.com) a my przygotujemy na ten temat artykuł. Przy okazji: to miejsce jest warte dodania do listy miejsc wartych obejrzenia przez gości z Polski odwiedzających San Antonio. Dopiszcie je do swojej listy!

Notatkę sporządził: Ziggy

GALERIA ZDJĘĆ

 

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.