» » » Przed nami Fiesta!

Przed nami Fiesta!

wpis w: Event, Festyn, Koncert, Zabawa | 0

Fiesta articleFiesta San Antonio ma już 125 letnią tradycję, a wszystko zaczęło się spontanicznie i niewinnie. Otóż grupa młodych panien na bryczkach wpadła na pomysł, by uczcić bohaterów Alamo i zaczęła się obrzucać kwiatami. Działo się to wiosną 1891 roku i od tego czasu trwają parady uliczne każdej wiosny. Dzisiaj są to już nie tylko parady, ale festyny, występy, ludzie przebierają się w stroje z epoki i bawią się przez całe dwa tygodnie. Wiele dzieje się wtedy nad River Walk, ale prawie każde miejsce w Downtown dba o to, by zachęcić do jego odwiedzenia. W trakcie dwutygodniowej Fiesty San Antonio średnio odwiedza 3,5 mln turystów!

A co będzie w tym roku..?

Tegoroczna Fiesta rozpoczyna się 14 kwietnia i kończy 24 kwietnia i oficjalnie w czasie tych 10 dni jej trwania odbędzie się ponad 180 imprez! Już wcześniej, przed oficjalnym otwarciem, w jej ramach odbędzie się wiele ciekawych imprez. Z ciekawszych, subiektywnie przeze mnie wybranych wydarzeń, czekają nas: Msza Mariachi w San Bernardo Cathedral ( 10 kwietnia; 8:00AM ), Oficjalne Otwarcie Fiesta 2016 w Alamo ( 14 kwietnia; 5:00PM – 9:00PM ), JBSA – Lackland Parade Grounds, czyli Parada z Musztrą ( 15 kwietnia; 8:00Am – 9:00AM ), jeśli ktoś lubi jedzenie nocą, to dla niego jest Noc w Alamo Heights ( 15 kwietnia; 5:30PM – 11:30PM ), Fiesta Art to targi sztuki i sztuka na żywo w Southwest School of Art ( 16 kwietnia; 10:00AM – 6:00PM ) czy Texas Cavalier River Parade czyli Parada Rzeczna nad River Walk ( 18 kwietnia; 7:00PM – 9:00PM ).

Wybrałem tylko kilka, na które sam osobiście chciałbym się wybrać, i to w pierwszych dniach trwania FIesta San Antonio, a wszystkich imprez jest kilka do kilkunastu dziennie(!) przez cały okres trwania tego wiosennego Festiwalu. Zajrzyjcie więc na stronę http://www.fiesta-sa.org/events, gdzie znajdziecie pełny rozkład wszystkich wydarzeń. Poniżej zamieszczam oficjalną ulotkę Fiesta: ULOTKA.PDF

Mapka Fiesta
Kliknij, by powiększyć

Zamieszczam też mapę poglądową, dla lepszej orientacji jak rozległe będą imprezy w ramach Fiesta. Obejmą prawie całe San Antonio, a również niektóre sąsiednie miasteczka.

Skorzystajcie z wybranych przez siebie imprez, wyruszcie zobaczyć jak społeczność San Antonio cieszy się wiosną!

I na koniec mała refleksja: na wielu paradach swoje tradycje prezentują różne narodowości. Widziałem Niemców, Czechów, Belgów, Duńczyków, Irlandczyków. Oczywiście nie zabrakło Meksykanów. Nie ma niestety Polaków. Może czas pokazać, że jesteśmy, mamy swoje tradycje i umiemy je pielęgnować? To apel do tutejszej Polonii! To także apel do Zarządu Polish American Center w San Antonio…

Przygotował: Ziggy

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.