» » Rodzina może być majątkiem..?

Rodzina może być majątkiem..?

wpis w: Myśli | 0
bo rodzinaRodzina, to grupa społeczna, gdzie tworzą się: pierwszy język, obyczaje, przywiazania i automatycznie to zostaje przekazane prawnie i genetycznie dla następnej generacji. Do nich należy: nazwisko, wady, zalety, choroby, wygląd, edukacja i kapitał pracy ( majatek monetarny) i tak dalej.
W mojej rodzinie miałam dwie babcie i dwóch dziadków. Dwie odmienne rodziny połączyły się, by stowrzyć większą rodzinę. I jak by przez chwilę się zastanowić, to dwie rodziny powiększyły się w dniu ślubu. Podwoiły się. Potem doszły dzieci, wnuki i zaraz zrobiło się ciasno przy stole wigilijnym.
Najbliższa rodzina, jak matka, ojciec, babcia, dziadek, siostra i brat trzymają sie razem przez około 20 lat. Potem zaczyna się rodzina powiększać i tu są początki tworzenia się “bomby nuklearnej”. Jedna drobna nieuwaga i potrafi rozdzielić członków rodziny na zawsze. Rodzina “Nuklearna“, dla przypomnienia oznacza że: tworza się dwa pokolenia. Dwa zupelnie różne pokolenia. Każde pokolenie ma swoje wartości, wady i zalety. I przy tym systemie dochodzi czasem do braku zrozumienia, i bywa iż dochodzi do rozbicia rodziny.
Nasze najnowsze pokolenie już jest odizolowane od starszego pokolenia, bo posiada wiedzę technologiczną i ich życie jest oparte na zupełnie innym stylu komunikowania się z ludźmi. My używamy uśmiech i głos na żywo, a nowa generacja używa telefonu i kamery.
Czy można to zmienić?
Zauwazylam, że malo się na te temat mowi w rodzinie. Dlaczego nie prowadzimy żadnej dyskusji jak ma wyglądać nasze życie, kiedy będziemy starsi . Jakie mamy oczekiwania i życzenia? Wydaje mi się, że to nasza wina. Przez całe życie martwiliśmy się innymi i nam się wydaje, że My nie jesteśmy warci rozmowy na temat naszego własnego życia?
bo klotniaPewnego dnia, mój syn Daniel (mial wtedy 6 lat)  zmienił mojeżzycie i spojrzenie na rodzinę. Byliśmy w domu i zwróciłam mu uwagę, by pozbierał zabawki z podłogi. W tym momecie zadzwonił telefon. Ja automatycznie słodko odezwałam się do słuchawki: “Hello”.  A po rozmowie  ( z obcą osobą) Danielek zapytał: “Mamo, dlaczego twój głos jest taki ciepły do innej osoby jak rozmawiałaś przez telefon, a do mnie krzyczałaś, że zabawki są na podłodze?”
Wtedy zrozumiałam gdzie tkwi mój błąd. Jego spostrzeżenie miało tyle racji i jego pytanie było jak najbardziej szczere i prawdziwe. My, jako ludzie zachowujemy się poprawnie do innych i czasami robimy więcej dla innych aniżeli dla najbliższych, tych, których powinniśmy kochać i szanować. Jakie to przykre, że we własnym domu nie widzimy potrzeby, by praktykować prawdziwą serdeczność i szczerość łącznie z szacunkiem.
bo wszyscy razemRodzina, to pokrewieństwo, którego powinno się bronić, wspierać je i szanować, bez wgledu na sytuację i jej stan. Jak tego nie zrozumiemy, czy też nie nauczymy się i nie wyniesiemy tego z domu, to nigdy nie będziemy mogli stworzyć własnej szczęśliwej rodziny. Rodzina, to miejsce, gdzie czujemy się bezpiecznie, gdzie się rozwijamy i uczymy się wzajemnie o życiu i szczęściu.
Pierwszą miłością każdej dziewczyny, to miłość do taty, a syna do matki. Kobieta gra najważniejszą rolę w rodzinie. To ona patrzy sercem i kieruje się emocjami, kieruje harmonią całej rodziny. To ona przyciąga ludzi do siebie. To ona dekoruje dom i wprowadza piękno do domu. Każdego dnia jest to okazja, by pokazać bliskim swoją pracą nad sobą o tym bezinteresownym oddaniu. Jest to prawdziwe oddanie się, które będzie docenione przez wiele pokoleń.
Jeszcze jeden przykład. Panią Collin poznałam ( jest z San Diego)  w San Antonio. Przyleciała, by spotkać się z wnuczką, która studiuje w UTSA, tu, w San Antonio. Razem poszły na zakupy. Wszyscy przyjadą do niej na Święta “Thanksgiving”. Sami się zaoferowali, robią tak już od lat…  Zadałam jej pytanie, jak to robisz, że twoje wnuki mają dla Ciebie czas? Jestem szczęśliwa, odparla Collin. Rodzina jest dla mnie wszystkim. Myślę o nich każdego dnia. Wiem, że są zajęci, ale nigdy się nie poddaję. Uczę się każdego dnia, jak znaleźć nowy sposób, by być z Nimi. Staram się być dla nich podporą i uśmiechem. Używam słowa, by ich nie zranić. Mówię prawdę, ale nikogo nie krytykuję. Kocham ich takich, jakimi są. Po prostu.  Wymagam tylko od siebie.
Rodzina to majątek. To twoja nalepsza inwestycja, i przy pomocy rozsądnego spojrzenia otrzymasz i odczujesz prawdziwe szczęście. Rodzina jest tam gdzie: rodzą się nowe dzieci, obchodzi się twoje imieniny i urodziny, święta, wesela, uroczystości szkolne, operacje w szpitalu, zakupy domu czy samochodu, celebrowanie nowej pracy i tak dalej. Rodzina nie zazdrości, tylko pomaga i się cieszy. Mądra rodzina Inwestuje swój czas i własne pieniądze bo wie, ze to najlepsza inwestycja.
 
Cale bogactwo Twojej rodziny jest w twoich rękach!
Evita
Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.