» » Spotkanie Polonii San Antonio

Spotkanie Polonii San Antonio

wpis w: Ogólna | 0
Spotkanie Polonii SA (1024)
Pamiątkowe zdjęcie z pierwszego spotkania

W sobotę 8 listopada w San Antonio, odbyło się spotkanie znajomych sobie lub też nie, Polonusów. Spotkanie odbyło się w domu Kasi i Pawła Dańców, ale pomysłodawczynią takich spotkań jest Asia Sawicka, autorka artykułu “Kto ma czas dla Przyjaciół“, zamieszczonego na naszej stronie. Idea tych spotkań jest taka, aby Polonia mogła się lepiej poznać, bardziej zintegrować, mieć okazję do poznania bieżących polskich wydarzeń kulturalnych.

Tym sposobem wszyscy mogli posłuchać nie tylko polskiej muzyki, ale obejrzeć najnowsze polskie filmy. Tym razem był to film “Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy, który był jednym z głównych filmów na Festiwalu Filmów Polskich w Austin w październiku tego roku.

Spotkanie było składkowe, czyli każdy przyniósł to, co najbardziej lubi. Ale najważniejsza była ciekawa rozmowa i dopisujące dobre humory. Cała grupa postanowiła, że takie spotkania powinny być systematyczne, raz w miesiącu. Tym sposobem, spontanicznie, powstał zalążek nowej inicjatywy teksaskiej Polonii.

Jeśli chciałbyś dołączyć do tego grona osób, napisz do nas na adres mailowy redakcji (southemme@gmail.com). O terminie i miejscu kolejnego spotkania powiadomimy niebawem.

Obserwuj Ed Envoy:

Komentarze zostały wyłączone.