» » Świat według Williama…

Świat według Williama…

wpis w: Ludzie | 0
1.William Samelson i książki.png
William Samelson i jego świat

William Samelson zafascynował wielu nie tylko swoimi książkami, ale całym swoim życiem. Byłem świadkiem przypadkowego spotkania Williama Samelsona z jego byłymi studentami sprzed prawie 30 lat. Wszystko działo się w Klubie Polskim. To było niezwykłe widzieć, jaką atencją i uwielbieniem darzą go ci ludzie. William Samelson stworzył swój świat. To świat wśród książek i pachnący literami, świat bez wojen, ale nie zapominający jej okrucieństw, świat zrozumienia dla innych i dla inności, ale nie zapominający, że inni mogą nie myśleć tak samo…

Oddajmy jednak głos Evicie, która postanowiła nieco przybliżyć ten świat od strony literatury:

On Bridge To Life 250x162Wcześniej napisałam już o naszym spotkaniu z Panem Wiliamem, ale teraz chcę przedstawić Wam jego ksiażki. Jest ich wiele, tak wiele, że wybrałam tylko niektóre z nich.

Polecam osobiscie ksiazki: “One Bridge To Life”, “The Delight Of Being” i “The Let’s ESL” series- zabawa z nauka jezyka angielskiego.

“One Bridge To Life” to rzeczywiście prawdziwa historia z życia Pana Williama. I, co ciekawe, to napisana jest oczami młodego chłopca ( ledwo 10 letniego) ktory tak świetnie widzi wszystko. Obserwuje przebieg wydarzeń z dokładnością wszystkich emocji i wciąga czytającego w jego osobiste życie. Prawdziwe wydarzenia, które odtwarzają codzienne życie podczas wojny, losy ich rodzin oraz ich trudne losy i rozłąki.

Mothers Last Words
Mothers Last Words

“The Delight Of Being” to poezja, która rozwesela, rozluznia, tłumaczy, dodaje wiary i niekiedy wyjaśnia cel naszego życia. Jednym słowem dodaje światło do naszego życia.

“Let’s Read – English As A Second Language”. Książka do nauki języka angielskiego. Łatwa w zrozumieniu i napisana w formie zabawy, jako gry gdzie można praktykować i wypełniać wszystko na bieżąco w ksiażce. Polecam!

Następna książka, którą mam zamiar przeczytać, to: “Beyond Anger” to walka ze złością na cały świat i nauka adaptacji do wolności i do społeczeństwa. Brak matki i siostry, poniżenie i niesprawiedliwość, oraz brak odpowiedzi na wiele pytań “Dlaczego? ” pozostawiła rany na duszy.  Autor opisuje walkę z odzyskaniem pewności do życia i to, jak przechodzi przez wszelkie emocje, by dojsć do powrotu do życia, gdzie znajduje od nowa uśmiech i radość w sercu.

OTO NIEKTÓRE Z KSIĄŻEK WILLIAMA SAMELSONA (okładki)

Aby przybliżyć Wam jego dorobek, posegregowałam jego książki wg własnego uznania:

1. Poezje.

“Near and distant”- Collected Poem z roku 1945-1970.

“The Delight Of Being”- Poetic Potpourri.

” View from my Balcony” – Poetic Essay.

 

2. Angielski jako drugi język i nie tylko.

“English the American Way” (5 Vols.)

“Remedial English” (3 Vols.)

“The Let’s ESL Series ” (6 Vols.)

 

3. Ksiażki z życia i historia drugiej wojny światowej  (1939-1945).

“One Bridge to life” -osobiste wspomnienia z życia.

“Warning and Hope” wspomnienia z czasów Holocaustu.

” All Lie in Wait” – wspomnienia.

“World Class Assassins & their Victims”- Historia.

“Celestial Messengers”;  Angels& Demons Among Us.

 

4. Pozostałe, fantazje i nowele.

” Mothers Last Words”- nowela.

” Beyond Anger” – wspomnienia z fantazja.

 

Książki można kupić drogą internetową, np. na  Amazon.com,  jak również bezpośrednio u pisarza i, przy odrobinie szczęscia, z jego autografem.

Dr. William Samelson 210- 279-2144.

Opracowała: Evita

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.