» » Zapraszamy na spacery

Zapraszamy na spacery

wpis w: Miejsca | 0

__WalkingPogoda, jaką cieszymy się w styczniu, zachęca do wyjścia na zewnątrz. Przyroda już się budzi, drzewa mają pierwsze pączki, niektóre krzewy zaczynają kwitnąć. Dlatego zachęcamy do spacerów! Jest w San Antonio wiele miejsc do spacerowania czy uprawiania sportów. My dzisiaj chcemy zwrócić uwagę na park niezwykły, bo jednocześnie dziki i zadbany. To “Friedrich Wilderness Park”. Położony jest pod adresem 21395 Milsa Drive, San Antonio, TX 78256. Dojazd jest bardzo łatwy, jadący autostradą I-10 z centrum zjeżdżają Exit 554 (Dominion) i dojeżdżając do skrzyżowania skręcają w lewo pod wiadukt i prosto około 1 mili.

mapka parku

Park położony jest na powierzchni prawie 600 akrów, na okolicznych wzgórzach, wtopiony niejako pomiędzy sąsiadujące z nim dzielnice mieszkaniowe i stwarzające tym samym unikalny mikroklimat. W parku jest wiele naturalnych drzew i roślin jakie od zawsze rosły na tych wzgorzach, ale miasto San Antonio zadbało też o wzbogacenie flory o gatunki jakie lubią rosnąć w takich warunkach.

Mieszka tu też naturalnie wiele zwierząt, które lubią tereny wzgórzyste, jak króliki, wiewiórki, dzikie ptaki, sarny i jelenie, a także kojoty i można spotkać bobcats.

Park ma urządzonych 15 oznakowanych szlaków spacerowych. Szlaki zostały wytyczone według poziomu trudności, od bardzo łatwych, wiodących wyasfaltowanymi ścieżkami, poprzez naturalne ścieżki w tutejszym lesie, aż po trudne i bardzo trudne szlaki po skałkach. Każdy może wybrać coś dla siebie i przez długi czas nie znudzić się. Przy okazji z wielu miejsc otwierają się piękne widoki na panoramę miasta, ukazując piękno tych okolic.

Przy dość obszernym parkingu na około 100 samochodów (w soboty i niedziele po 8.00 am może nie być miejsca!) ma urządzone zadaszone miejsca do odpoczynku, ubikacje i prysznice, miejsca do grillowania i biesiadowania. Park jednak ma swoje restrykcje, co jest naturalne:

  • – Nie wprowadzamy zwierząt domowych
  • – Poruszamy się tylko po wyznaczonych trasach
  • – Nie wolno rozpalać ognia
  • – Nie wolno jeździć rowerami, deskorolkami, wrotkami, itp.
  • – Nie używamy radia, magnetofonów, cd players, itp.
  • – Nie hałasujemy i nie zachowujemy się głośno
  • – Nie przeszkadzamy zwierzętom, nie zrywamy roślin, nie dotykamy skał

Nie zabieraj nic, zrób zdjęcia i pozostaw tylko własne ślady!

A teraz zachęta dla czytelników. W przyszłym tygodniu organizujemy pierwszy w tym roku Spacer Polonijny. Spotykamy się w sobotę 23 stycznia o godzinie 8.00 am na parkingu parku. Znak rozpoznawczy – jakikolwiek akcent polski. Może być czapeczka, koszulka, ubiór na biało-czerwono lub np. polska chorągiewka w ręku 🙂

Zapraszamy, wyruszamy na trasę o 8.15 am. Trasa na początek nie będzie trudna, około 2,5 mile, czas trwania spaceru około 1 godziny. Zabierzcie koniecznie wodę!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ PARKU O RÓZNYCH PORACH ROKU

 

Obserwuj Editor:

Ostatnie wpisy
Komentarze zostały wyłączone.